CORFU


Corfu

İyonya Denizi'nin güzel masmavi sularında, Yunan Korfu Adası'nı bulabilirsiniz. Ada, yat turlarından her şey dahil otellere kadar ziyaretçiler arasında popülerdir. Tarih ve efsane boyunca, bu ada dinlenmek ve rahatlamak için cennet gibi bir yer olmuştur. Odysseus'un hikayeleri, parlak havalarda büyüyen meyve ağacı ve limanlara gelen ve giden teknelerle doğada güzel bir adadan bahsediyor. Bugün bu açıklama Korfu için hala geçerlidir, hava yılın çoğu sıcaktır ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler gulet yolculuklarıyla ziyaret ederler.

Korfu'nun büyük kısmı modern gelişimden etkilenmemiştir. Kasaba adını, işgalci Osmanlılara karşı savunmak için inşa edilmiş olan ikiz tepelerdeki iki kaleden almıştır. Eski şehir iki tepenin arasında oturur, dar sokaklarıyla geleneksel bina tarzını korur ve bazı sokaklarda balkonlar arasında ikonik çamaşır ipleri bile bulunur.

Kasaba geleneği kalbinde tutmayı hedeflerken, barlar ve gece kulüpleri hem yerel halk hem de ziyaretçiler için popüler bir gece aktivitesi olan bazı modern olanaklar var. Ev yapımı uluslararası mutfakların yanı sıra klasik bir Korfu binasında yer alan geleneksel Yunan seçenekleri ile yanınızdan geçip gidenleri izleyerek dışarıda yemek yiyebilirsiniz.

<