MİKANOS


Mikanos

Mykonos Hakkında
Yunanistan ve hatta
 Yunan Adaları düşünüldüğünde Mikonos Adası'nın diğerlerinden farklı olması muhtemeldir. Muhtemelen en çok ziyaret edilen ve ünlü ada, Ege Denizi'nin ortasında ve Kiklad Adaları grubunun bir parçası. Çoğu kişi bohem mekke olarak bilir - akuamarin denize bakarken beyaz plajlarda herhangi bir plaj şezlongunda ritzy bir tatil köyünde, uzun parti geceleri ve güneşli günler düşünün. Kozmopolitlerden hippilere kadar bu ada, özellikle yaz aylarında, her türlü tatilciyi çekiyor. Mitolojiye göre, ada Hercules tarafından katledilen devlerin taşlaşmış bedenlerinden oluşuyordu ve adaya, Yunan Güneş Tanrısı Apollo'nun torunu olduğu kabul edilen yerel bir kahraman olan Mykons'un adı verildi. Ama dahası, merak edilen şey, sadece şehirde dolaşmak ya da daha doğrusu sahil kenarında yürümek, adanın resmi maskotu Pelikan Pétros ile yollardan geçebilirsiniz! Orijinal Pétros, 1954'teki bir fırtınadan sonra bir balıkçı tarafından bulundu ve ölene kadar yerel bir arkadaşı oldu. Onurlandırmak için, bu sadık pelikan anısına yerliler şimdi pelikan halefleri var, bu yüzden adanın maskotu ile fotoğraf aldığınızdan emin olun!

Mykonos Gezilecek Yerler
Mykonos çok çeşitli aktiviteler sunmaktadır; can sıkıntısının konaklamanız sırasında sizi bulması imkansız. Alacakaranlıktan şafağa kadar adanın tarihini keşfetmek veya canlı eğlencenin tadını çıkarmak isteyenler için her zaman bir şeyler oluyor. Adanın kartpostal değerli alanlarından biri, sahil gün batımını izlemek için romantik bir yer oluşturan renkli ahşap verandaları olan ortaçağ iki ve üç katlı evleriyle Alefkántra veya “Küçük Venedik” dir. Küçük Venedik'ten, Mykonos'un adanın kıyılarını kaplayan en tanınmış yerlerinden biri olan Yel Değirmenleri'ni de görebilirsiniz. Ayrıca gün batımını izlemek için mükemmel bir yer. Oradan mor çiçek açan begonvil ağaçlarının saksılarıyla dolu olan beyaz badanalı sokakları dolaşın. Chora'nın tam kalbinde güzel kıyafetler veya havalı Yunan kuyumcular bulabilirsiniz. Daha da iyisi Panagia Paraportiani'ye gidin, bu kilise dört küçük şapel artı bir dış merdivenle ulaşılabilen bir üst kattan oluşur. Derin deniz gizemleri, yerel teknelerin detaylı modellerini, ilginç deniz gereçlerinin ve devasa bir Fresnel deniz fenerini sergileyen Ege Deniz Müzesi'ni ziyaret etmek için biraz zaman ayırın.

Mykonos Plajları
Ancak Mikonos'a seyahatiniz güneşe bağlanmaksa, plaj ortamınıza göre seçiminizi yapabilirsiniz. Tamamen organize olandan daha tenha olan Mykonos, tatilcileri için her türlü plajı sunuyor. Ana şehre yakın Megali Ammos ve Psarou Plajı bulunur. Daha güneyde, plaj partilerinin / gece hayatının ağırlıklı olarak yerleşik uluslararası DJ'leri ile Paradise ve Super Paradise'da yoğunlaştığı yerdir. Kuzey tarafında, Yunan ünlüleri tarafından Agia Anna ve Kapari gibi daha sakin örgütlenmemiş plajlar ile tercih edilen Agios Sostis var. Planınız sadece sahilde uzanmakla kalmasın Kalafátis sörf dersleri sunuyor, Eliá adrenalin bağımlıları için deniz paraşütü sunuyor, Paranga daha sıkı bir bütçeye sahip olanlar için plaj kampı sunuyor. Ayrıca, bu plajların çoğunda yerel ve uluslararası mutfağa sahip tavernalar ve restoranlar var, ancak 'kopanistí', biber infüzyonlu yumuşak peynir veya 'loúzes' kaçırmayın, baharatlı pişmiş domuz filetosu en sevilen yerel mezeler arasında.

Mikonos Bölgesine Nasıl Gidilir?
Mikonos'a hava yoluyla ulaşmak için doğrudan uluslararası havaalanına uçabilirsiniz, ancak doğrudan Kiklad Adaları'ndaki diğer adalardan da ulaşılabilir. Yunanistan anakarası feribot seferleri Pire ve Rafina'dan yapılmaktadır. Şimdi arzunuz komşu adaları keşfetmekse, kuzeyden
Paros Adası'na, şirin köylerine ve altın kumsallarına kolay bir tekne bağlantısı ile devam edebilirsiniz. Ya da Kikladlar grubunun kuzey kesiminde mimari olarak zengin Naxos Adası yatıyor. Güneyde başka bir gece hayatı mekanı olan Ios Adası ve Santorini yer alır.