SPLİT


Split

Split, Hırvatistan`ın ikinci en büyük ve Dalmatia bölgesinin en büyük şehridir. Popüler bir turist bölgesi ve Adriyatik`in doğu kıyısında ve çevresi nedeniyle önemli bir ulaşım merkezidir. Birçok kişi ideal rahatlama ve diğer popüler yerlere yakınlığı için şehirdeki ve çevresindeki plajlardan birini en az bir kez ziyaret etmelidir. Diocletian`ın güzel Roma sarayı, korunmuş sokakları bugün bile görülebilir.

Split kasabası otuz yıllık kaya tırmanışı geleneğine sahiptir ve şimdilerde yaklaşık seksene yakın rotası vardır. Her yaştan insanların katılabileceği rehberli turlar vardır. Bölgede adrenalin tutkunları için de hızlı rafting, zip-astar ve buggy safarileri popülerdir. Bu çarpıcı Hırvat şehrinde rahatlatıcı vakit geçirmenin yolu şarap imalathanelerinden birinde yerel şarapları tatmak ve zamanın tadını çıkarmaktır.

Hırvatistan Game of Thrones setine ev sahipliği yapıyor ve rehberli bu setleri ziyaret etmek için harika bir yol sunuyor. Şehrin gerçek tarihini görmek isteyenler için tarihi yürüyüş turları da mevcuttur.