FETHIYE - KEKOVA - FETHIYE

Fethiye - Kekova - Fethiye
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Fethiye


Bu öğleden sonra 16:00’da Fethiye Limanı’ndan tekneye giriş yapacaksınız. Yeni seyahat arkadaşlarınızla teknede akşam yemeği yedikten sonra, bu keyifli liman kasabasını keşfedebilirsiniz. Farout merkez ofisi de Fethiye'de bulunmakta.


Gün 2

Fethiye - St.Nicholas Adası


Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için tenha bir koya çapa atacağız. Güneşlenmek, yüzmek ve şnorkel yapmak için Ölüdeniz’ e seyire çıkacağız. Daha sonra birçok kelebek çeşidini görme şansınızın olacağı Kelebekler Vadisi’ne seyire çıkacağız. Ölüdeniz’de ve ya Kelebekler Vadisi’nde öğle yemeği yiyeceğiz. Öğleden sonra güneş batarken bir Bizans yerleşkesinin kalıntılarını keşfedebilirsiniz. Daha sonra St. Nicholas Adası’na seyire çıkacağız. Akşam yemeği ve gecelemeyi burada geçireceğiz.


İsteğe Bağlı Etkinlik: Yamaç Paraşütü Ölüdeniz

2000 metre yüksekliğindeki manzara inanılmaz. Bu etkinliğe ait özel fiyatları için online olarak sitemizden ve ya güler yüzlü ofis ekibimizle ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak, bu etkinliğe teknede karar verirseniz, lütfen kaptanınıza bildirin.


St.Nicholas Adası bu gece gidilecek yer. Burada Saint Nicholas'ın inşa ettiği kalıntılar arasında yürüyüp küçük adayı keşfedebilirsiniz. Yukarı çıkıp manzarayı izleyin ve gece başlamadan önce güzel Akdeniz sularında gün batımının tadını çıkarın.


Gün 3

St.Nicholas Adası - Kaş


Zeytinliklerle çevrili bu sessiz koyda kahvaltı ve Yeşilköy'de yüzmek için erkenden yola çıkacağız. Sonra bohem atmosferi olan küçük bir liman kenti Kaş'a gideceğiz, burada liman duvarı boyunca ilginç duvar resimlerini görebileceksiniz. Ünlü mücevherat mağazalarında alışveriş yapmak veya popüler barlardan birinde bir şeyler içmek için bolca zaman olacak. Teknede akşam yemeği yiyeceğiz ve geceyi Kaş'ta geçireceğiz.

 

İsteğe Bağlı Etkinlik: Scuba Dalış


Kaş, dalış için mükemmel bir yerdir. Özel indirimli fiyatlar almak ve dalışınızı garanti altına almak için bu isteğe bağlı aktiviteyi seyahatinizden önce çevrimiçi olarak ön rezervasyon yapmanızı öneririz.


Gün 4

Kaş - Üçağız Köyü


Bugün  Simena’ya gideceğiz. Antik kentin muhteşem bir manzarası için kaleye tırmanabilirsiniz. Koyun dışında kayaya oyulmuş bir tiyatro ve su üzerinde ise kaidenin üzerine oturmuş Likya Uygarlığına ait bir lahit bulunur. Geceyi Üçağız Koyu'nda yeşil tepelerle çevrili bir koyda geçireceksiniz.


Gün 5

Üçağız Köyü - Gökkaya Koyu

 

Bu sabah kısa bir yolculuk bizi Batık Şehir olarak bilinen Kekova harabelerine götürecektir. Öğlen yemeğinden önce yüzme ve şnorkelli yüzme için bolca zamanınız olacak. Öğleden sonra geceyi geçirmek için Gökkaya'ya gideceğiz.

 

Opsiyonel Tur: Demre Antik Kent Turu

Demre, Noel Baba'nın (St Nicholas) evine kadar birçok harabeyi görebileceğiz tarihle dolu bir turdur. Bu isteğe bağlı etkinlik için, seyahatinizden önce web sitemizden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.


Gün 6

Gökkaya Koyu - Kalkan

 

Kahvaltıdan sonra yüzme molası için Akvaryum Koyu'na gidiyoruz. Günün geri kalanı, Arnavut kaldırımlı dolambaçlı sokakları keşfedebileceğiniz pitoresk bir liman kenti Kalkan'da geçecek.

 

İsteğe Bağlı Turlar: Patara Plajı, Saklıkent Boğazı.


Patara Plajı, Xanthos ve Letoon kalıntıları. Saklıkent kanyonundan şelaleye kadar buz gibi soğuk sularda yürüyebilirsiniz. Saklikent macera dolu. Adrenalin seviyorsanız, burada da zipline yapabilir ve ya kanyondan tubing yaparak aşağı inebilirsiniz.


Gün 7

Kalkan - Tarzan / Samanlık Koyu


Bu gün erkenden çam ağaçlarıyla kaplı tepelerle çevrili doğal bir koy olan Çamlı Burun'a yol alacağız. Son gecemizi Tarzan Koyu ve ya Samanlık Koyu'nda geçirmeden önce günü dinlenerek, güneşlenerek ve yüzerek geçirebilirsiniz.


Gün 8

Tarzan / Samanlık Koyu - Fethiye


Kahvaltıdan sonra Fethiye'ye varıyoruz, sonra mürettebatınıza ve arkadaşlarınıza veda etme zamanı. Bir Farout mürettebat üyesi sizi limanda karşılayıp ileriye dönük seyahatleriniz için yardımcı olacak.