KAŞ - KEKOVA -KALKAN - KAŞ

KAŞ - KEKOVA -KALKAN - KAŞ
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Guvercin Adası - Kaş - İnönü Koyu


Güzel bir balıkçı köyü olan Kaş Limanı'ndan saat 10:00'da teknenize giriş yaptıktan sonra mürettebatınızla tanışacak ve yolculuğunuz hakkında bilgilendirileceksiniz.

İlk günümüzde, yüzme molası vereceğimiz Kaş yakınındaki Güvercin Adası’na yelken açacağız. Daha sonra yüzmek için bu berrak suların etrafındaki bazı küçük adalarda ve gizli sahillerde yüzme molası vereceğiz. İnönü Körfezi'ne yelken açıp gece boyunca burada demirleyeceğiz.Gün 2

Yaglica - Akvaryum Koyu - Kocakarı Koyu


İnönü Koyu'nda kahvaltının ardından etkileyici bir kanyonun bulunduğu ve buz gibi soğuk dağ suyunun denize aktığı Yağlıca'ya gideceğiz. Son derece ferahlatıcı bir yüzme ve öğle yemeği molası için demirleyeceğiz. Sonraki durağımız Akvaryum Koyu. Kekova Adası’nın girişinde yer alan koyun suları çok berrak olduğundan şnorkelle dalmak için çok uygun. Sonra Kocarı Koyu’na yelken açıyoruz. Geceleme Kocakarı Koyu'nda.


Gün 3

Simena, Ucagiz, Gokkaya


Kahvaltıdan sonra Kocakarı Koyu'ndan ayrılıp  Batık Şehre doğru yola çıkacağız. Bir deprem sonucu su altında kalan şehri tekneyle yanaşıp görebileceksiniz. Burada Likya ve Roma dönemlerine ait birçok antik yapı bulunuyor. Ancak korunan statüsü nedeniyle bu bölgede yüzmenize izin verilmez.

Daha sonra körfezi geçip Simena'da bir saat mola veriyoruz. Haçlı seferleri zamanında Rodos Şövalyeleri’nin burada inşa ettiği kaleyi tepeye çıkıp keşfetmek ve muhteşem manzaralar görmek için bolca zamanınız olacak. Üçağız Koyu, Gökkaya Koyu’na giderken yelken açacağımız bir balıkçı köyüdür. Bölgedeki koyların en büyüğü olan bu koy sakin ve korunaklıdır.

Geceleme Gökkaya'da.


Gün 4

Korsan Mağrası - Demre (Myra) - Karalos


Lezzetli bir kahvaltının tadını çıkarın, ardından Korsan Mağarası'na gideceğiz. Buradaki fosforlu ışıklar, şnorkel yapmak ve yüzmek için mükemmel. Öğle yemeğinden sonra Demre'ye hareket edeceğiz.

 

İsteğe Bağlı Tur: Demre (Myra)


Bu tur sizi antik amfitiyatro ve kaya mezarları ile ünlü Myra Antik Kentini ziyaret etmenizi sağlayacak. Ayrıca Aziz Nicholas Kruvazasını (Noel Baba) da ziyaret edebilirsiniz.

 

Geceleme Karalos Körfezi'nde.


Gün 5

Eleksi Adası - Ufakdere Koyu


Kahvaltıdan sonra Eleksi Koyu'na gidiyoruz. Burada temiz sular, şnorkel yapmak, yüzmek ve balık tutmak için ideal. Geceyi geçiireceğimiz Ufakdere Koyu'na gitmeden önce öğleden sonranızı bu harika koyda dinlenerek geçirebilirsiniz.


Gün 6

Maradi Adası - Kaputas Plajı - Firnaz Koyu


Bu sabah ilk durağımız Maradi Adası. Ufakdere'den yaklaşık 1,5 saat uzaklıktaki ada Yunanistan'ın Meis Adası'na çok yakındır. İki ada arasında bir koyda yüzmek harika bir deneyim olacak. Öğle yemeğinden sonra Türkiye'nin en özel plajlarından biri olan Kaputaş Plajı’na gideceğiz. Daha sonra Kalkan’ın Firnaz Koyu'na yelken açacağız.
 

Geceleme Firnaz Koyu.


Gün 7

Besmi Adası - Limanagzi Koyu


Kalkan Firnaz Koyu’ndan ayrıldıktan sonra Besmi Adası’na doğru yola çıkacağız. Bu ada Kaş'ın en önemli dalış noktalarından biridir. Buradaki öğle yemeğimizden sonra geceyi geçireceğimiz Kaş'ın karşısındaki Limanağzi Koyu’na doğru yola çıkacağız.


Gün 8

Çıkış Limanı


Bu sabah kahvaltıdan sonra Kaş'a geri dönüyoruz. Arkadaşlara ve mürettebata veda ediyoruz. Çıkış saatimiz 09:00.


Tavsiye Edilen Yatlar

Kayıt bulunamadı.