KAS - KEKOVA - KAS

Kas - Kekova - Kas
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Aperlai - Yağlica -Kocakarı Koyu


İlk gününüzde, kaptanınızla buluşup ve tekneye giriş yapacaksınız. Giriş saatnizi 10:00'dur. Sonra mürettebatın geri kalanıyla buluşup tekne ve seyir hakkında tüm bilgileri alacaksınız. Daha sonra tarihi Aperlai şehrine yelken açacağız, Şehrin çoğu şu an su altında, ancak yine de antik mezarların sudan çıktığını görebilirsiniz. Yağlica Koyu'na gitmeden önce burada öğle yemeği yiyeceğiz. Burada tatlı suyun doğrudan denize aktığı muhteşem bir kanyon var. Su buz gibi soğuk ve çok ferahlatıcı. Yüzme molasından sonra  size çay ve meyve ikramının ardından Kocakarı Koyu'na geçeceğiz.


Geceleme Kocakarı Koyu.

Gün 2

Tersane Koyu - Simena - Ucagız - Gokkaya.


Kocakarı Koyu’nda rahat bir kahvaltının ardından Likyalılar tarafından tersane olarak kullanılan Tersane Koyu'na hareket ediyoruz. Tersane Koyu'ndan sonra Batık Şehir turumuz başlayacak. Büyük bir deprem sonucunda şehir sular altında kalmış. Tekneden görülebilen Likya ve Roma dönemlerine ait birçok tarihi yapı var. Koruma altına alındığı için bu bölgede yüzmenize izin verilmez. Daha sonra körfezi geçeceğiz ve Simena'da bir saat ara vereceğiz. Burada haçlı seferlerinin şövalyeleri tarafından inşa edilen kale duvarlarını ziyaret etmek için zamanınız olacak, tepenin tepesinden muhteşem manzaralar var. Daha sonra Üçağız’ı geçip bölgedeki en büyük koy olan Gökkaya Koyu’na doğru yola çıkacağız.

 

Geceleme Gökkaya Koyu.


Gün 3

Korsan Mağrası - Eleksi Adası -Limanağzı


Lezzetli bir kahvaltının ardından Korsan Mağarası'na hareket edeceğiz. Fosforlu ışıkları ile ünlü olan bu koy şnorkel yapmak ve yüzmek için mükemmel bir mekandır. Bir sonraki hedefimiz Karalos Koyu. Yüzmek ya da dinlenmek için harika bir yer. Burada Eleksi Adası'na yelken açmadan önce öğle yemeği yiyeceğiz. Burada temiz sularda şnorkell yapabilir, balık tutabilir  ya da sadece dinlenerek güvertede güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Daha sonra Kaş'ın karşısındaki Limanağzi Koyu'na geri döneceğiz.

 

Geceleme Limanağzı Koyu.


Gün 4

Çıkış Limanı


Sabah leziz bir kahvaltının ardından Kaş'a döneceğiz ve burada vedalaşıp tekneden ayrılacaksınız. Çıkış saatimiz 09:00.


Tavsiye Edilen Yatlar

Kayıt bulunamadı.