Bodrum'da yat kiralamak için 10 neden

Bodrum'da yat kiralamak için 10 neden

Binlerce yıllık tarihiyle adeta geçmişin izlerini günümüze yansıtan Bodrum, eşsiz güzellikleriyle insanların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Beyaz badanalı ve sevimli evleriyle, küçük ve dar sokaklarıyla, samimi insanları ve binlerce yıllık tarihiyle günümüzün en büyük destinasyonlarından birisi olarak sayılan Bodrum, tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini yansıtan mükemmel bir deneyime ilk adımı atmanızı sağlayacak. Ege’nin en güzel kıyı şeridine sahip olan Bodrum, Türkiye’nin de en hareketli destinasyonlarından birisi konumunda bulunuyor. Turizm anlamında her türlü olanağı bulabileceğiniz Bodrum’da keyfinize uygun bir tatil deneyimi yaşayabilmek için birden fazla alternatif mevcut. Mavi yolculuklar bu alternatiflerin başında kendine yer buluyor. Mavi yolculuk için ilk iş Bodrum Gulet Kiralama servislerini tercih etmekle başlayacaktır. Denizin keyfini sürebileceğiniz eşsiz güzellikler kiralayacağınız guletle daha da üst konfora ulaşacaktır.

Alaturka yatçılık, 25 yıllık deneyimi ile size özel bir tatil fırsatını sunacak ve eşsiz güzellikleri görebilmenize imkan tanıyacaktır. Bodrum’da Yat kiralama konusunda hizmet sunan Alaturka Yatçılık ile Ege denizinin muhteşem güzelliklerini tek tek görebilme şansını elde edebilirsiniz. Birden fazla seçeneği sayesinde size özel bir tercih sunan Alaturka, Türk guletleri, motorlu yatları, küçük veya büyük yelkenli teknelerden birisini tercih etmenize imkan tanıyacaktır. Bodrum denildiğinde mavi yolculuk programları özel bir yere sahiptir. Hem Türk sahil kıyısının muhteşemliği hem de Yunan adalarına kadar uzanan geniş bir coğrafyada bulunması enfes fırsatları yakalamanıza olanak tanıyacaktır.  Bodrum’da yat kiralamak için 10 nedeni sizler için toparlamaya çalıştık;

1-  Bodrum’u seversiniz;

Bodrum’da yat kiralamak bodrumu sevmek anlamını taşımaktadır. Zira görebileceğiniz tüm güzelliklerin büyük çoğunluğu ancak mavi yolculuk ile kendini size gösterecektir.

2-  Plajların keyfini sürersiniz;

Bodrum plajları gerçek anlamda keyif alacağınız alanlardır. Mavi yolculukla ulaşabileceğiniz gibi farklı noktalarda bulunan plajları da değerlendirebilirsiniz. Kadıkalesi Plajı, Bitez Plajı, Ortakent Plajı, Yalıkavak Plajları, Akyarlar, Göltürkbükü, Güvercinlik gibi muhteşem ince kumlu ve çabuk derinleşmeyen bölgelerde yüzmenin, şnorkel veya dalış yapmanın keyfini sürebilirsiniz.

3-  Koyları gezebilirsiniz;

Bodrum’un muhteşem koyları bulunuyor. Bunlar arasında Cennet koyu, Bağla Koyu, Karaincir, Gümüşlük Koyu, Küdür Koyu akla ilk gelenlerdir. Bunların yanı sıra Mazı, Kargı, Aspat, Günbatımı, Fener, Karaada, Adaboğazı gibi koyları da görebilirsiniz. Her birinde yüzme tecrübesi kazanacak, dalış veya şnorkel yapmanın keyfini sürebileceksiniz. Bodrum denilince akla koylar gelmektedir.

4-  Konforlu yolculuk yaparsınız;

Bodrum’da yat kiralayarak hem insanlardan uzak huzur dolu bir tatil geçirir hem de bu tatili konforlu bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Türk guletleri ile çıkacağınız yolculukta konforunuz için düşündüğünüz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

5-  Farklılık hissi yaratır;

Bodrum koylarında yalnız olmayacaksınız. Farklı kültürlerden ve medeniyetlerden insanları tanıma imkanına kavuşacaksınız. Sizinle aynı düşünceyi yaşamak isteyen ve dünyanın bir ucundan Bodrum mavi tur programına katılmak için gelen insanların olduğunu unutmayın.

6-  Su sporları yaparsınız;

Bodrum’da su sporları farklı bir konuyu oluşturmaktadır. Dalış organizasyonları için en iyi bölgeler Bodrum koylarında bulunur. Hem dalış, hem şnorkel hem de su kayağı, jet ski, su paraşütü gibi imkanlardan yararlanıp farklı bir deneyim elde edebilirsiniz.

7-  Yüzmenin keyfini sürersiniz;

Yüzmek her insanı rahatlatır. Bodrum’un tertemiz plajları ve muhteşem doğasında bu eylemi gerçekleştirmek ise ayrı bir keyif verecektir. Özellikle koylarda yüzmenin muhteşem yansımalarına şahit olabilirsiniz.

8-  Gece hayatına katılırsınız;

Eğlence yalnızca kara da değil denizde de devam ediyor. Kiralayacağınız yat ortamında akşam eğlencelerine katılabilir gece hayatına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

9-  Akvaryum koyunu görürsünüz;

Gümbet ile Bitez arasında kalan bölgede güneye doğru uzanan bir yarım ada konumunda kalan ve Bodrumluların Akvaryum koyu olarak nitelendirdikleri yer tekne gezilerinde olmazsa olmaz rotaları oluşturmaktadır. Yüzmenin ve şnorkel yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

10-  Şehri tanırsınız;

Bodrum, gerçek anlamda gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Gerek tarihi, gerek doğal güzelliğiyle dikkat çeken Bodrum, her bölgeden gelen misafirlerini ağırlamasıyla adeta bir kültür çakışmasını yaşamanıza olanak tanır. Farklı kültürlerden insanlar ile daha eğlenceli aktiviteler yapabilir ve muhteşem deneyimlere ulaşabilirsiniz.

Bodrum bölgesinde mavi yolculuk bir tatilci için olmazsa olmazların arasında kendine yer bulur. Bodrum Mavi Tur programları ile binlerce yıllık geçmişin izlerini bulabilir, harika zaman geçirebilir ve muhteşem doğal güzelliklerin ışığında huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz. Bodrum’un muhteşem güzelliğinde şehir hayatının getirmiş olduğu stresi atabilir ve huzurlu bir tatile kavuşabilirsiniz. Alternatif yanlarıyla size en iyi mavi yolculuk deneyimini sunacak olan Bodrum, Yunan adaları ve Akdeniz kıyılarına kadar uzanan geniş bir sahil şeridinde mükemmel bir deneyim tatil fikrini ortaya çıkaracak ve harika zaman geçirmesini sağlayacaktır.Son Makaleler

Balayı için tekne kiralama

Evliliğinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? O halde balayı için tekne kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

Doğum günü için yat kiralama

Özel anlarınızı özel bir ortamda değerlendirmek düşüncesindeyseniz yapmanız gereken birden fazla alternatif sizi bekliyor olacak.

Düğün için tekne kiralama

Mavi düşler bazı insanlar için özel anların yaşanmasına sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve imkanların artması, çeşitli organizasyonlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaptansız tekne Kiralama

Tatil önerileri içerisinde en çok ilgi çekenlerden bir tanesi konumunda ki Mavi yolculuk, insanlara huzurlu ve keyifli bir deneyimi sunmaktadır.

Haftalık yat kiralama fiyatları

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres ve yoğun iş temposuna bağlı olarak yaşanabilecek yorgunluklar güzel bir tatil ile son bulabilir. Türkiye, tatil denildiğinde akla gelen önemli destinasyonlardan bir tanesi olarak biliniyor.