Fethiye'de yat kiralamak için 10 neden

Fethiye'de yat kiralamak için 10 neden

Türkiye’nin en özel bölgelerinden birisi olarak sayılan Fethiye, sahip olduğu tüm güzellikler ile büyüleyici bir ortamı yaşamanıza olanak tanıyacaktır. Doğal güzelliğiyle baş döndürücü güzellikleri size yansıtacak olan Fethiye, geçmişin izlerini günümüze kadar ulaştırabilmesinin yanı sıra enfes güzellikleriyle de size özel bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihi konumunda bulunan Fethiye’de her düşünce tam da istediğiniz gibi gerçekleşecek. Doğal güzellikleriyle cennetten çıkma bir bahçeyi andıran Fethiye, mavi yolculuk programlarının da ana rotasını oluşturuyor. Fethiye Gulet Kiralama ile eşsiz bir mavi yolculuk deneyimini hemen yaşamaya başlayabilirsiniz. Tarihte Likya uygarlığı ile adını ilk kız duyuran ve zamanla Roma, Selçuklu, Osmanlı ve Bizans dönemlerinin önemli kıyı şeridi olan bu güzel şehir, günümüzün ise turizm cenneti olarak biliniyor. Bu cennet bahçesi aynı zaman da mavi tur programlarının da vazgeçilmez rotalarından birisi  olarak karşınıza çıkıyor. Fethiye bölgesinde bulunan Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Çalış, Ovacık gibi cennet bahçeleri mavi yolculuğunuzu unutulmaz kılmaya yardımcı olacaktır. Fethiye’de mavi yolculuk hayal edenlerin yat kiralamak için birden fazla sebebi vardır;

1-Lüks bir tatili size sunar

Farklılardan yararlanıp eşsiz bir deneyim yaşamanıza olanak sağlayacak olan Fethiye, mavi yolculuklarda ultra lüks konfora sahip olan yatları kiralamanıza olanak tanır. Keyifli bir yolculuğun yanı sıra konforu da düşünenlerdenseniz Fethiye, yat kiralamak için en ideal alandır.

2- Farklı rotalar sunar;

Fethiye bölgesi mavi yolculuklarda size farklı rotalar sunmaktadır. Gerek Akdeniz gerek Ege, gerekse de Yunan sahil şeridini içine alan geniş bir coğrafyada tercihinize göre kısa veya uzun süreli mavi tur programlarını bulabilirsiniz.

3-El değmemiş alanları gösterir:

Fethiye’nin en güzel özelliği hala el değmemiş alanları saklıyor olması ve bu alanlara yakın bir konumda bulunmasıdır. Fethiye bölgesinde başlayacağınız mavi tur programı, Göcek, Kalkan gibi henüz kitle turizmin uğramadığı alanlara kadar uzanacak ve eşsiz güzellikleri görebilme şansına sahip olacaksınız.

4- Su sporları yapabilirsiniz

Mavi yolculuklarda yapılacak pek çok aktivite  bulunuyor. Su sporları bunlardan yalnızca bir tanesi. Yüzme, şnorkel yapma, dalış gibi faaliyetlerin yanı sıra deniz sörfü, jet ski gibi muhteşem deneyimleri de yaşamanıza olanak tanır.

5- Geniş bir güzergahtır

Fethiye bölgesi mavi tur rotalarında geniş bir güzergaha sahiptir. Sadece Fethiye etrafında bile günlerce sürecek mavi yolculuklara çıkabileceğiniz gibi ister Ege isterseniz de Yunan kıyılarına uzanan daha uzun soluklu programlara da katılabilirsiniz.

6- Koyları keşfedin

Koylar, Fethiye’nin her şeyidir. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Belcekız,  Faralya gibi muhteşem koylar sizi bekliyor olacak. Bazı bölgelere yalnızca deniz yolu ile ulaşımın sağlanabiliyor olması da ayrı bir doğal güzelliği sizlere sunacaktır.

7- Ölüdeniz’i görebilirsiniz

Fethiye denildiğinde akla ilk gelen yerdir Ölüdeniz. Eşsiz turkuaz mavisiyle büyülü bir ortamı yansıtan Ölüdeniz, Avrupa‘nın en çok havadan fotoğraflanan bölgesi olmasıyla da dikkat çeker. Fethiye’yi Fethiye yapan biraz da Ölüdeniz’dir. İster buranın keyfini sürün isterseniz de Baba Dağı’ndan yamaç paraşütü keyfi yaparak kuş bakışı görün! Tek kelimeyle size özel bir deneyimi sunacak olan Ölüdeniz, hayatınız boyunca unutamayacağınız hatıralara ev sahipliği yapacaktır.

8- Plajları görün:

Fethiye denildiğinde akla gelen bir diğer husus plajlar olacaktır. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en güzel plajlarını görebileceğiniz Fethiye’de sayı bir hayli fazla. En rüzgarlı havada dahi kıpırdamayan denizin keyfini bu plajlarda çıkarabilirsiniz. Ölüdeniz, Çalış Plajı, Oyuktepe Koyu ve Plajı, Kıdrak Plajı, Gemile Plajı, Günlüklü Plajı, Katrancı Plajı, İnlice Plajı ve Patara gibi enfes plajlarda hem denizin hem güneşin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

9- Fethiye’yi tanıyın

Fethiye bölgesini tanımak için Yat kiralama daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Zira tüm güzellikleri ayrı bir bölgede toplanan Fethiye’yi hem tarih, hem kültürel hem de doğal güzellikleriyle keşfetmek size apayrı bir zevki verecektir.

10- Yüzmenin keyfini sürün:

Fethiye bölgesinde yapacağınız en güzel aktivite şüphesiz ki yüzme deneyimi olacaktır. Yüzmek için birden fazla alternatif bölge bulunuyor. Bu bölgelerin başında Ölüdeniz akla ilk gelen yer. Bunun haricinde Kelebekler Vadisi, Çalış Plajı, Kıdrak Koyu, Günlüklü Koyu gibi alanlarda da yüzmenin, şnorkel yapmanın veya dalışın keyfini sürebilirsiniz.

Türkiye’nin en özel bölgesi sayılan Fethiye, tatil için ideal alanları bünyesinde barındırıyor. Fethiye Mavi Tur programları ile bu bölgenin keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin en etkileyici alanlarını barındıran Fethiye’de, eşsiz doğal güzellikler size apayrı bir deneyim yaşatacak. Her noktası cenneti andıran bir yapıya sahip olan Fethiye, tatilinizi en verimli şekilde gerçekleştirebileceğiniz ve bunu yaparken de hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimlere ev sahipliği yapacağınız bir bölgeyi oluşturacaktır. Fethiye’nin keyfini Aileniz, sevdikleriniz veya arkadaş grubunuz çıkarabilirsiniz. Muhteşem denizin, mükemmel kumsalların ve büyüleyici manzaranın keyfini Fethiye’de çıkarabilmeniz mümkün olacak.Son Makaleler

Balayı için tekne kiralama

Evliliğinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? O halde balayı için tekne kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

Doğum günü için yat kiralama

Özel anlarınızı özel bir ortamda değerlendirmek düşüncesindeyseniz yapmanız gereken birden fazla alternatif sizi bekliyor olacak.

Düğün için tekne kiralama

Mavi düşler bazı insanlar için özel anların yaşanmasına sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve imkanların artması, çeşitli organizasyonlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaptansız tekne Kiralama

Tatil önerileri içerisinde en çok ilgi çekenlerden bir tanesi konumunda ki Mavi yolculuk, insanlara huzurlu ve keyifli bir deneyimi sunmaktadır.

Haftalık yat kiralama fiyatları

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres ve yoğun iş temposuna bağlı olarak yaşanabilecek yorgunluklar güzel bir tatil ile son bulabilir. Türkiye, tatil denildiğinde akla gelen önemli destinasyonlardan bir tanesi olarak biliniyor.