Göcek'te yat kiralamak için 10 neden

 Göcek'te yat kiralamak için 10 neden

Göcek, dünyada ilk kez mavi yolculuğun yapıldığı yer olarak bilinir. Eşsiz güzellikleriyle dikkat çeken ve muhteşem deneyimler yaşamanıza olanak sağlayacak Göcek, her kesimden insanın tercih ettiği bir destinasyon olarak karşınıza çıkacaktır. Eşsiz kültürü, tarihi, denizi ve doğal koylarıyla insanı büyüleyici bir yapıya bürünen Göcek, farklılıkları size yansıtacak güzellikleriyle tüm dikkatleri üzerine çekecektir. Göcek gulet kiralama servisleri ile başlayacağınız mavi yolculuk programında pek çok farklı rota güzergahınızı oluşturabilecek. Bu güzergahların her birinde farklılıkları yaşayabilecek ve enfes doğal güzellikleriyle adeta büyüleneceksiniz. Göcek’te yat kiralamak için 10 neden tartışmasına en güzel cevabı ise bu güzellikler verecektir.

1- Göcek Adaları görebilirsiniz

Göcek koyları arasında bulunan ve Göcek adaları olarak adlandırılan bölge, Likya dönemine ait kaya mezarlarıyla karşınıza çıkacak. Bu bölgenin en dikkat çeken yani şüphesiz ki Göbün koyu olacaktır. Burada teknelerin bağlandığı bir liman, lokanta ve tarihi dalga kıran bulunuyor. Bir diğer güzel bölgesi ise Tersane adası olacaktır. Burada da eski Rum kültürüne rastlayabilirsiniz.

2- Göcek Körfezini görebilirsiniz

Göcek körfezi mavi yolculuğun ilk başlangıç noktasıdır.  Boynuzbükü koyu, sadece Köyceğiz 'den Fethiye 'ye kadar olan bölgede yetişen Sığla ağaçları ile kaplıdır. Bu ağacın reçinesi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Yüzmek için elverişli olan bu bölge, keyfine doyum olmayan manzarasıyla dikkatleri üzerine çeker.

3- Hamam Koyu

Hamam koyu Kleopatra  Hamamı olarak da bilinir. Su altında kalan Bizans manastır kalıntıları, ve görülecek pek çok alanı barındırır. Yassıca Adaları ya da Yassıcalar denilen bu yan yana yedi, küçük yassı adada hiçbir tesis yok. Yassıca adalarından en uçtaki adanın denize doğru uzantısında oluşan kumsal ve doğal, sığ havuz sebebiyle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Yassıcalar 'da, mehtap yakalamak mümkün.

4-Göcek Koylarını görebilirsiniz

Koylar mavi yolculuk için olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Göcek koyları ise çok özel yapılara sahiptir. Plajı çakıllı, sörf için uygun olan Kille koyuna arabayla ulaşım var. Taşyaka koyu, ressam ve şair Bedri Rahmi Eyüboğlu 'nun, bir mavi yolculuğu sırasında bu koydaki bir kayanın üzerine yaptığı resimden dolayı Bedri Rahmi koyu olarak ta biliniyor. Ayrıca, Göcek'e yakın olmasından dolayı da bu güzergâhın en popüler duraklarındandır. Karadan ulaşılabilen koylardan biri de Sarsala koyudur. Bu koyda son derece güzel bir deneyim size sunacaktır.

5- Yassıca Adalarını görebilirsiniz

Göcek’e hemen 10 dakika mesafede yer alan Yassıca adaları cennetten bir bahçeyi anımsatır. Göcek merkezine en yakin plaj olduğundan, tekne turlarına çıkmak istemeyenlerin en önemli tercihi. Adada yiyecek içecek, wc, duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tesis bulunuyor. Koyda kamp yapmak, gölgelik yapan ağaçların altında, sakin köşelere çekilip saatlerce dinlenmek mümkündür.

6-Göcek Martı Koyu

Martı koyu özel bir alandadır ve enfes güzellikleriyle sizi büyüler. Kapıkargın köyü tabelasından içeri sapıp yaklaşık 12 Kilometre gidilmesiyle ortaya çıkacak olan bu koy, size unutulmaz bir manzara sunamcaktır. Küçük Sarsala koyuna ise ancak tekneyle ulaşmak mümkün. Sarsala koyunda kumsal yoktur, denize girebileceğiniz bir iskele ile geç saatlere kadar açık, servisi ve yemekleri iyi bir restoran vardır.

7- Lüks konforlu yolculuk yaparsınız;

Göcek, Türkiye’nin mavi yolculukta ki yüz akı olduğundan son derece önemli bir yere sahiptir. Göcek’te başlayacağınız mavi yolculuk programınız son derece konforlu geçecektir. Türkiye’nin en lüks teknelerinin bu bölgede olması, avantajlı bir konuma getirecektir.

8- Göcek’i tanırsınız;

Göcek’i tam anlamıyla tanımak için  yapmanız gereken mavi yolculuk programlarına dahil olmak olacaktır. Muhteşem güzellikleriyle farklı bir deneyimi yaşamanıza olanak sağlayacak olan bu bölgeyi detaylı tanıma imkanına kavuşabilirsiniz.

9- Farklı kültürleri görürsünüz;

Göcek bölgesinde farklı kültür ve coğrafyadan yüzlerce yeni insanla tanışabilirsiniz. Tamamen sizin keyfinize yönelik gerçekleşecek olan bu hareket, eşsiz bir fırsatı yakalamanıza da olanak tanıyacaktır.

10- Keyfinizi sürebilirsiniz;

Göcek bölgesinde yapılacak en büyük aktivite nedir diye soracak olsalar kesinlikle birkaç unsur ilk sırada kendine yer bulur. Keyfine düşkün insanların tercih edebileceği Mavi Yolculuk programına Yat kiralama servisleri ile katılabilmeniz mümkün olacaktır.

Fethiye’nin küçük ama bir o kadar sevimli bölgelerinden birisi olan Göcek, sahip olduğu muhteşem güzellikleriyle adeta büyülü bir dünyanın kapılarını ardına kadar aralamanıza olanak tanır. Göcek Mavi tur programları ile eşsiz güzelliği sonuna kadar yaşayabileceksiniz. Mavi yolculuklar Göcek’i önemli kıldı. Club Marina, Skopea Marina, Belediye Marina, Marinturk Göcek Village Port, Marinturk Göcek Exclusive ve Port Göcek Marina isimli birden fazla yat limanına ulaşabilmeniz mümkün. Akdeniz’in en güzel köşelerini gösterecek olan Göcek, sahip olduğu tüm değerler ile harika zaman geçirmenize olanak tanıyacaktır. Son Makaleler

Balayı için tekne kiralama

Evliliğinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? O halde balayı için tekne kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

Doğum günü için yat kiralama

Özel anlarınızı özel bir ortamda değerlendirmek düşüncesindeyseniz yapmanız gereken birden fazla alternatif sizi bekliyor olacak.

Düğün için tekne kiralama

Mavi düşler bazı insanlar için özel anların yaşanmasına sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve imkanların artması, çeşitli organizasyonlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaptansız tekne Kiralama

Tatil önerileri içerisinde en çok ilgi çekenlerden bir tanesi konumunda ki Mavi yolculuk, insanlara huzurlu ve keyifli bir deneyimi sunmaktadır.

Haftalık yat kiralama fiyatları

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres ve yoğun iş temposuna bağlı olarak yaşanabilecek yorgunluklar güzel bir tatil ile son bulabilir. Türkiye, tatil denildiğinde akla gelen önemli destinasyonlardan bir tanesi olarak biliniyor.