Lüks Yat Kiralama Için Öneriler

Lüks Yat Kiralama Için Öneriler

Lüks Yat Kiralama Için Öneriler

Türkiye, tatil konusunda özel bir destinasyon merkezidir. Enfes güzellikleri aynı anda size sunabilen firma, fırsatlarla dolu bir dünyanın kapılarını aralamanıza imkan tanıyacaktır. Türkiye’nin özellikle Akdeniz kıyıları, farklı alternatif tatil seçeneklerini size sunacak. Bu seçeneklerden bir tanesi de Mavi yolculuktur. Mavi yolculuk programları kısa süre öncesine kadar şairlerin dizelerinde, ressamların resimlerinde karşınıza çıkan bir olgu iken, gelişen teknoloji ve imkanların daha da elvermesi, bu hayali gerçekleştirmeniz için her türlü imkanı kullanmanıza olanak sağlıyor. Yat kiralayarak çıkacağınız mavi yolculuk ile keyifli bir deneyim elde edebilmeniz mümkün olacak. Akdeniz kıyılarında tarih, kültür ve denizen muhteşemliği size bekleyecek. Doğal güzelliklerin ışığında gerçekleştireceğiniz bu organizasyon ile hayatınız boyunca unutamayacağınız hatıralar elde edecek, muhteşem zaman geçirerek eşsiz bir deneyim kazanacaksınız.

Yolculuğunuza başlamadan önce yapmanız gereken bazı ön hazırlıklara ve dikkat etmeniz gereken hususlara özel önem vermelisiniz. Bu tür bir yolculuk için ilk yapacağınız işlem yat kiralamak olacaktır. Yat kiralamadan önce aklınıza gelebilecek sorulara cevap bulmak ve detaylandırmak doğru bir yaklaşım tarzını yansıtacak. Dikkat edilecek olan hususlara gelecek olursak;

1-  Fiyat ve sunulan imkanları araştırın;

Yat kiralama hususunda en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi fiyat ve yolculuk esnasında size sunulan imkanlar olacaktır. Kiralamak istediğiniz yatın teknik özellikleri, fiyat aralıkları ve size sunduğu imkanları iyi değerlendirmek ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir. Rota boyunca hangi imkanların size sunulduğu gibi bilgileri alabilmek önemli.

2-  Rotaya karar vermek;

Rota bilgisi olmazsa olmazdır. Aklınızdan geçen rota veya size sunulacak alternatif rota bilgilerini iyi karşılaştırmalısınız. İsteğiniz dışında bir rota var ise bunu yat kiralarken belirtmeniz, yolculuğunuzun kaç gün süreceğine karar vermeniz, tarihi, doğal güzellikler ve denizen keyfini çıkaracağınız noktaları açıkca ifade etmeniz faydanıza olacak.

3-  Çıkış limanına karar vermek

Yat kiralama ve rota bilgileri kadar çıkış limanına karar vermek de son derece önemlidir. Eğer çıkış limanı veya size sunulan rota bilgilerinde ısrarcı olursanız o limanda yer alan yatlardan birisini tercih edebilirsiniz. Aksi halde beğendiğiniz yatın başka limanda olması ekstra maliyetlerin çıkmasına ve yolculuğunuzun geç başlamasına sebep olabileceği gibi limandan uzak olduğunuz için çıkış da yapamayabilirsiniz.

4-  Size sunulacak imkanları değerlendirmek;

Sadece yat kiralayarak yolculuğa çıkmak doğru bir yaklaşım olmayacak. Bu süre zarfında size sunulacak imkanları değerlendirmek de oldukça önemli bir konuyu oluşturacak. Özellikle mavi yolculukların olmazsa olmazı arasında ki su sporları, yat kiralamak için önemli nedenlerden bir tanesidir. Bu sebeple yat kiralamadan önce su sporlarına uygun ekipmanların olup olmadığını öğrenmek, kano, dalış ve snorkel gibi destek ekipmanlarına sahip olmak yolculuğunuzu daha keyifli kılacaktır.

5-  Teknolojiyi değerlendirin

Teknoloji günümüzün olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Özellikle Antalya gibi güney sahillerinde sıcak hava, sizin yolculuk tercihinizi belirleyecek ana unsur. Kiralayacağınız kabinde klima ortamını belirlemek doğru yaklaşım olacak. Klimanın hangi saatlerde çalışıp çalışmadığını öğrenmek ve buna göre dinlenme saatlerinizi ayarlamak keyifli bir yolculuk sebebi olacak. Buna ek olarak çalışma masasının olup olmadığı, internet bağlantısının var olup olmadığı gibi opsiyonel tercihleri de takip edebilirsiniz.

6-  Ekstra ücretleri önceden öğrenin;

Bazı firmalar yapılacak olan aktiviteler için ekstra ücret talebinde bulunabiliyor. Ekstra ücretler konusunda yolculuğa başlamadan önce konuşulması doğru bir yaklaşım olacaktır.

7-  Hizmet kalitesi ve yemekler;

Tekne ortamında yolculuğa başlamadan önce yemek listesini veya hizmet kalitesiyle ilgili bilgileri firmadan temin edebilir veya alerjiniz olan yiyecekler konusunda önceden bilgilendirme yapabilirsiniz. Kaç personel ile yolculuğa başlayacağınız, odanızın günlük temizlenip temizlenmediği, personel çağırmalarında ek ücretlendirmeler veya bahşişler neler gibi konularda bilgiler almak yolculuk öncesi önemli konuları oluşturacaktır.

8-  Doğru planlama;

Belki de tur boyunca dikkat edeceğiniz en önemli özellik doğru bir planlama yapılması olacaktır. Çıkacağınız mavi yolculuk ne çok uzun, ne de çok kısa olmalıdır. Turu belirlerken yoğun bir tur seçmeniz size yorgunluk getirebilmektedir.

EK tavsiyeler;

Bir turun olmazsa olmazı hem keyif vermesi hem de ekonomik anlamda yormamasıyla orantılı olacaktır. Bu konulara dikkat ederek harika bir yolculuk yapacağınız gibi muhteşem fiyat avantajlarını da değerlendirme şansına sahip olabileceksiniz. En uygun fiyata tur programı bulma konusunda dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan bir tanesi erken rezervasyon imkanları olacaktır. Dönem öncesi gerçekleşecek olan erken rezervasyon fırsatları sayesinde sezona oranla çok daha düşük bütçelere yolculuk yapma imkanı yakalayabileceksiniz. Fiyatı etkileyen önemli unsurlardan bir tanesi de çıkış limanı ve rota bilgileri olacaktır. Esnek davranarak rota ve liman bilgilerini sağlamak avantajlı fiyatlar yakalamanıza imkan tanır. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da resmi veya dini tatillere dikkat etmek olacaktır. Bu tarihlerde yoğunluk olacağından fiyatlar da yüzde 30-80 oranında artış gösterecktir.

Türkiye gerçek anlamda bir tatil cenneti, eşsiz fırsatları yakalamanıza imkan tanıyan bu coğrafyada farklı tatil uygulamalarını bulabilmeniz mümkün. Amacınız gerçek anlamda kafa dinlemek ve harika bir deneyime ev sahipliği yapmaksa mavi yolculuk programları sizin için ideal tercihlerden olacaktır. Bu yolculuk sonrasında hem müthiş bir deneyim kazanacak hem de hayatınız boyunca unutamayacağınız bir hatıralara ulaşacaksınız. Yukarıda bahsi geçen tavsiyeleri dikkate alarak mavi yolculuk deneyimini hemen gerçekleştirebilme şansını elde edebilirsiniz.Son Makaleler

Balayı için tekne kiralama

Evliliğinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? O halde balayı için tekne kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

Doğum günü için yat kiralama

Özel anlarınızı özel bir ortamda değerlendirmek düşüncesindeyseniz yapmanız gereken birden fazla alternatif sizi bekliyor olacak.

Düğün için tekne kiralama

Mavi düşler bazı insanlar için özel anların yaşanmasına sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve imkanların artması, çeşitli organizasyonlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaptansız tekne Kiralama

Tatil önerileri içerisinde en çok ilgi çekenlerden bir tanesi konumunda ki Mavi yolculuk, insanlara huzurlu ve keyifli bir deneyimi sunmaktadır.

Haftalık yat kiralama fiyatları

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres ve yoğun iş temposuna bağlı olarak yaşanabilecek yorgunluklar güzel bir tatil ile son bulabilir. Türkiye, tatil denildiğinde akla gelen önemli destinasyonlardan bir tanesi olarak biliniyor.