Marmaris'te yat kiralamak için 10 neden

Marmaris'te yat kiralamak için 10 neden

Marmaris farklı kültürden insanların buluşma noktası.  Dünyanın en büyük yatay koylarından birisi olan Marmaris sahip olduğu büyülü güzellik ile insanın aklını başından alabilir. Eşsiz bir deneyim yaşayacağınız bu noktada en bilindik yöntem yat kiralamak olacaktır. Peki yat kiralamak size ne gibi avantajlar getirecek? Marmaris’te yat kiralamak için 10 neden nelerdir?

1-Konforludur:

Evet Marmaris’te yat kiralamak her şeyden önce lüks ve konforludur.  Ultra lüks özelliklere sahip olan Türk guletlerinin büyük çoğunluğu Marmaris bölgesinde üretilmektedir. Ultra lüks bir tatil deneyimini kim istemez ki?

2-Farklılık yaratır:

Marmaris’te çıkacağınız mavi yolculuk farklılık yaratmaya birebirdir. Dünyanın en güzel sahil kesimlerini görebileceğiniz bu bölgede farklı milletlerden, farklı kültürlerden insanlar ile aynı anda yolculuk yapmanıza olanak tanır.

3-El değmemiş alanları gösterir:

Marmaris bölgesinde başlayacak yolculukta el değmemiş kelimesinin gerçek anlamını hissedebilirsiniz. Gerçek anlamda el değmemiş koyların muhteşem keyfi ancak bu bölgede başlayacak olan mavi yolculukla mümkün olacaktır. Mavi yolculuğa Marmaris gulet kiralama hizmetinden yararlanarak başlayabilirsiniz.

4- Su sporları yapabilirsiniz

Mavi yolculuk yalnızca yüzmekten ibaret değildir. Marmaris’te su sporları da oldukça meşhurdur. Jet ski, deniz paraşütü, deniz muzu, ringo ve dalış gibi organizasyonlara katılabilir ve Ege denizinin keyfini sürebilirsiniz.

5- Hem Akdeniz hem Yunan sahiline yolculuk:

Yat kiralama için önemli nedenlerden birisi yeni yerler görme fikridir. Akdeniz kıyılarına ve Yunan adalarına uzanan geniş bir sahil şeridi sizin için apayrı deneyimleri yaşatacak ve eşsiz güzellikleri görmenize olanak tanıyacaktır.

6- Koyları keşfe çıkabilirsiniz:

Marmaris denildiğinde akla mavi yolculuk, mavi yolculuk denildiğinde ise el değmemiş koylar gelecektir. Denizden çıkartma yapacağınız eşsiz koyları bulunan Marmaris, tam anlamıyla keyif yaşamanıza olanak tanıyacaktır. Turunç, Selimiye, Bozburun, İçmeler, Kumlubük, Çiftlik, Bördübet ve Sedir adası harika koylarıyla sizi bekleyecek.

7- Kızkumu’nu görebilirsiniz

Kızkumu gerçek anlamda görmenizi istediğimiz bir alan. Muhteşem doğasıyla adeta  denizin üstünde yürüyorsunuz. Yüzlerce metre ilerleyen bu alan size mükemmel bir tatil olanağı sunacaktır.

8- Plajları görün:

Türkiye’nin en iyi plajları arasında Marmaris her zaman ilk on sırada kendine yer bulur. İçmeler, Turunç Halk Plajı, Cennet Adası Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı, Boncuk Koyu plajı gibi alanları görebilirsiniz ama sadece bunlara takılıp kalmayın; Yat Kiralama yaparak en özel koylarda el değmemiş pırıl pırıl plajların da keyfine varabilirsiniz.

9- Marmaris’i tanıyın

Sırf mavi yolculuk sebebiyle Marmaris’in dışında takılıp kalmayın, aksine Marmaris’i tanımak tamamen sizin elinizde. Hazfa Sultan Kervansarayı, Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi, İbrahim Ağa Camii, Taşhan Kemerli köprü ve Halıcı Ahmet Urkay müzesi de mavi yolculuk sonrası görülebilir.

10- Yüzmenin keyfini sürün:

Marmaris’e hangi amaçla gelirseniz gelin tek yapmanız gereken yüzmenin keyfini çıkarmak olacaktır. İnce kumlu plajları, muhteşem güzelliklere sahip ve çabuk derinleşmeyen denizi, el değmemiş sakin koylarında yüzmenin keyfini sonuna kadar yaşayabilmeniz mümkün olacaktır. Bu sebeple Marmaris’e hangi sebeple geldiğinizden çok daha keyif alarak yüzebileceğiniz alanları araştırmanız faydanıza olacaktır.

Marmaris sahip olduğu tüm güzellikler ile insanı büyüleyen bir yapıya sahiptir. Bölgede yapacağınız en güzel aktivite ise Marmaris Mavi tur uygulamaları olacaktır. Bu programlarda onlarca koy, eşsiz güzelliğe sahip Ege denizi ve muhteşem plajlarıyla ünlü Marmaris’in tüm güzelliğini aynı anda yaşama şansına sahip olabilirsiniz. Mükemmel zaman geçirebileceğiniz bu programlar günü birlik olduğu gibi uzun  süreli de gerçekleşebiliyor. Çabuk derinleşmeyen denizi, onlarca güzel koyu, plajları ve sahil şeridiyle adeta bir cennet köşesini andıran Marmaris, Akdeniz ve Yunan kıyılarına kadar uzanan geniş bir coğrafyanın anahtarını sizlere sunuyor. Tüm yılı stresli bir çalışma temposuyla geçirdiğinizi ve keyif alarak kafa dinleyeceğiniz bir tatil destinasyonu aradığınızı duyar gibiyiz. Tam istediğinize cevap verebilecek nitelikleri taşıyan Marmaris, muhteşem güzellikleri ile harika bir tatil deneyimi yaşamanız için sizi bekliyor. Ekincik Koyu, Tershane Adası, Fethiye körfezi, Ağa Limanı, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kızkumu, Bozukkale, Bencik Koyu, Datça, Simi Adası, Rodos, Cennet Adası gibi alanları mavi tur programları ile görebilirsiniz.Son Makaleler

Balayı için tekne kiralama

Evliliğinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? O halde balayı için tekne kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

Doğum günü için yat kiralama

Özel anlarınızı özel bir ortamda değerlendirmek düşüncesindeyseniz yapmanız gereken birden fazla alternatif sizi bekliyor olacak.

Düğün için tekne kiralama

Mavi düşler bazı insanlar için özel anların yaşanmasına sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve imkanların artması, çeşitli organizasyonlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaptansız tekne Kiralama

Tatil önerileri içerisinde en çok ilgi çekenlerden bir tanesi konumunda ki Mavi yolculuk, insanlara huzurlu ve keyifli bir deneyimi sunmaktadır.

Haftalık yat kiralama fiyatları

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres ve yoğun iş temposuna bağlı olarak yaşanabilecek yorgunluklar güzel bir tatil ile son bulabilir. Türkiye, tatil denildiğinde akla gelen önemli destinasyonlardan bir tanesi olarak biliniyor.