Ucuz ve ekonomik yat kiralama

Ucuz ve ekonomik yat kiralama

Farklı tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihi mavi yolculuk programlarından yana oluyor. Bu programlar Ege veya Akdeniz kıyılarının gezilmesi, tarihi alanların görülmesi, doğal güzelliklerin yaşanması gibi pek çok farklı alternatifi size sunuyor. Mavi yolculuk programlarında ilk yapılması gereken yat kiralama olacaktır. Yolculuğunuza uygun bir yat kiralayarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yat kiralamak için çeşitli alternatifler size bekliyor olacak. Tercihinize, keyfinize ve bütçenize uygnu bir yat ile yolculuğunuza hemen başlayabilirsiniz. Yat sınıfları lüks kategoride olabileceği gibi ucuz ve ekonomik yak kiralama seçenekleri de size sunulacaktır. Fiyat aralıkları   konusunda en üst seviyeden minimum seviyeye kadar alternatifler bulabilirsiniz. Eğer amacınız doğanın, tarihi alanların ve koyların keyfini sürmekse ucuz ve ekonomik yat kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız rehber niteliğinde ki bu bilgilerde ucuz ve ekonomik yat kiralamanın püf noktalarını aktarıyoruz;

1-  Ekonomik sınıfta yer alan yatları araştırın;

Yolculuğunuzu ekonomik anlamda gerçekleştirmek isterseniz bunu iyi araştırmanız faydanıza olacaktır. Ekonomik yat sınıflarında guletler ve standart yatlar bulunmaktadır. Bunları ekonomik anlamda avantajlı kılan yapıları ise olanakların daha kısıtlı olmasıdır. Klima, lüks yatlarda 24 saat esasına göre çalışırken bu yatlarda ise genellikle akşam yemeğinden gece yarısına kadar olan zaman diliminde çalışacaktır. Çok sıcak zamanlar haricinde klima ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir fakat çok sıcak olması halinde ise dışarıda yatmanın keyfini yaşayarak bunu idare edebilirsiniz.

2-  Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirin

Türkiye’de mavi yolculuk sezonları genellikle Nisan ayında başlıyor ve Ekim ayına kadar devam ediyor. Bu süre içerisinde belli aylar uygun fiyatları bulabilmenize imkan tanıyacaktır. Yat kiralama fiyatlarının en çok arttığı tarihler Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Onun haricinde ki aylar için erken rezervasyon yaptırmanız, harika fiyatlara yat kiralamanıza imkan tanıyacaktır.

3-  Esnek olun;

Yolculuk öncesinde bazı düşüncelerinizin esnek olması size avantaj sağlayacaktır. Çıkış limanı ve rota tercihlerinde esnek olmanız uygun fiyatları bulabilmenize yardımcı olacak en büyük etken.

4-  Özel günlere dikkat;

Türkiye’de gerek dini gerekse de resmi bayramlar uzun süreli tatilleri beraberinde getiriyor. Bu durum yoğunluğa, yoğunlukta fiyat artışlarına sebebiyet vermekte. Tatilinizi bu tarihler haricinde planlarsanız daha uygun fiyatlara yat kiralayabilirsiniz.

5-  Hizmet standartını düşünün;

Bazı hizmet standartları fiyatların artmasına sebep olabilmekte. Yemekler hariç kiralama yöntemlerine giderseniz daha uygun fiyatlara harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

6-  Güzergah tercihiniz yurt içinde olsun!

Bu durum oldukça önemli bir konu. Eğer güzergah üzerinde yunan adaları varsa bu fiyatların artması, çıkış vergileri, gümrük gibi ekstra vergilerin alınmasına sebep olacak ve normal bir tura nazaran daha pahalıya mal olacaktır. Eğer tercihinizi yurt içinden yana kullanırsanız bu fiyatları ödeme zorunluluğunuz olmaz.

7-  Dönem araştırması yapın;

Dönem araştırmaları önemli bir konudur. En uygun fiyatlı dönemlere göz atarak tatilinizi yapmak harika bir fiyat garantisi sunacak. Haziran’ın 3. Haftasına kadar olan dönemle Eylül ayının 3. Haftasına kadar olan dönem en uygun fiyatları size sunacak. Temmuz ve Ağustos ayları en yüksek rakamların olacağı tarihlerdir.

Bu gibi durumlarda tavsiyelere kulak vermek en ideal yaklaşım şekli olacaktır. Harika bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz yukarıda yer alan tavsiyeleri göz önünde bulundurabilir, hem ekonomik hem de farklı bir tatil modeline kavuşabilirsiniz. Ege ve Akdeniz’in muhteşem berraklığında gerçekleştireceğiniz bu tatil deneyimi ile fırsatları ayağınıza getirecek ve mükemmel bir deneyim yaşamanın hazzına ulaşacaksınız. Son Makaleler

Balayı için tekne kiralama

Evliliğinizi ölümsüzleştirmek mi istiyorsunuz? O halde balayı için tekne kiralama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

Doğum günü için yat kiralama

Özel anlarınızı özel bir ortamda değerlendirmek düşüncesindeyseniz yapmanız gereken birden fazla alternatif sizi bekliyor olacak.

Düğün için tekne kiralama

Mavi düşler bazı insanlar için özel anların yaşanmasına sebep olabilir. Gelişen teknoloji ve imkanların artması, çeşitli organizasyonlarda değişikliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kaptansız tekne Kiralama

Tatil önerileri içerisinde en çok ilgi çekenlerden bir tanesi konumunda ki Mavi yolculuk, insanlara huzurlu ve keyifli bir deneyimi sunmaktadır.

Haftalık yat kiralama fiyatları

Şehir yaşantısının getirmiş olduğu stres ve yoğun iş temposuna bağlı olarak yaşanabilecek yorgunluklar güzel bir tatil ile son bulabilir. Türkiye, tatil denildiğinde akla gelen önemli destinasyonlardan bir tanesi olarak biliniyor.